Aktüel 

İstanbul’da Bakıcı Arıyorsanız Mutlaka Damla Danışmanlık’a Danışın

Siz de evinizde, anne babanızın ya da çocuğunuzun bakıcılığı konusunda yardımcı olacak bir bakıcı arıyorum diyorsanız, mutlaka damla danışmanlık sitesine göz atmanız gerekir. Sizin için İstanbul ilinde olan en uygun ve işinde profesyonel bakıcıları portföyünden belirleyerek sunmaktadır. Bakıma ihtiyacı olan kişilerin her türlü ihtiyacını karşılayabilen uzman, referanslı ve eğitimli adaylar damla danışmanlık sitesinde mevcut olup, güvenilir bir ortamda sizlerle buluşturulmaktadır. Sizde bir bakıcı ile anlaşmadan önce damla danışmanlık sitesini ziyaret etmeli ve size sunulan seçeneklere göz atmalısınız.

Damla Danışmanlık Bakıcı Özellikleri

Evinizde çalışacak güvenilir bir bakıcı bulmak, aileler için önemli bir ihtiyaçtır. Sizin isteklerinizi karşılayabilecek ve kriterlerinize uygun bakıcıyı bulmak, damla danışmanlık sitesi sayesinde daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak bir bakıcı ile anlaşma yapmadan önce, sahip olduğu kişisel özelliklerin kontrol edilmesi gerekir. İşe alacağınız bakıcıda olması gereken özellikler aşağıdaki gibidir.

  1. Eğer çocuğunuz için bir bakıcı arıyorsanız, eğlenceli, aktif ve oyun aktivitelerini kolay şekilde yaratabilecek bir hayal gücüne sahip bakıcılar tercih edilmelidir.
  2. İhtiyacınız olan bakıcı yaşlı bireyler için ise onlarla gerektiği gibi ilgilenebilen, temel ihtiyaçların karşılanabilmesinde yardımcı olan, titiz ve yaşlı bireylere karşı duyarlı olan bakıcılar tercih edilmelidir. Onlarla refakatçi gibi her zaman yanında olan ve her türlü kişisel bakımı ile ilgilenebilen kişiler olması gerekir.
  3. Bakımını üstlenecek olan bireyin sorumluluğunu alabilecek nitelikte olmalıdır.
  4. Aldığı eğitimlere uygun davranarak, karşısına çıkabilecek olumsuz durumlarda doğru kararlar alabilmelidir.
  5. Bakımını üstlendiği bireye karşı sabırlı, sakin ve hoşgörülü olmalıdır.
  6. İş konusunda düzenli ve disiplinli olması gerekir. Bir çalışma programı oluşturmalı ve işe geç kalacağı günlerde mutlaka aileye önceden bildirilmelidir.

Damla Danışmanlık Bakıcı Sorumlulukları

Günlük işlerini yapmada zorluk çeken ve çeşitli sağlık sorunları bulunan yaşlı bireyler ile ilgilenen veya çocuğunuzla siz yokken ilgilenebilecek bir bakıcının önemli sorumlulukları bulunmaktadır. Damla danışmanlık sitesi bütün bu sorumlulukların bilincinde olarak, sizlere kaliteli hizmet verilmesini sağlamaktadır. İşe aldığınız bakıcının sorumlulukları aşağıdaki gibidir.

  1. Bakımını üstlendiği kişinin gün içerisinde kötü hissetmesine engel olması gerekir. Çeşitli aktiviteler düzenleyerek, kitap ya da gazete okuyarak veya sohbet ederek, kişinin iyi hissetmesi sağlanmalıdır.
  2. Yapılması gereken bir tedavi programı varsa, eksiksiz ve düzenli bir şekilde bu programı uygulanmalıdır. İlaç tedavisi ya da bazı durumlarda ihtiyaç duyulan fizik tedavi egzersizlerinin yapılmasıyla sorumludur.
  3. Bakımını üstlendiği bireylerin sağlık durumlarını gözlemleyerek, ailelere bu konuda bilgi vermelidir.
  4. Bulunduğu ortamın temiz ve ferah olması için gereken işleri yapmalıdır. Kullandığı eşyaların temizliğine dikkat etmeli ve bakımını üstlendiği kişinin eşyalarını düzenli bir şekilde temizlemedir.

Sizde bir bakıcıya ihtiyaç duyuyorsanız, damladanismanlik.com sitesinden istediğiniz kriterlere uygun birçok bakıcı adayı ile iletişime geçebilirsiniz. Damla danışmanlık sitesi sadece bakıcı hizmeti değil, dadı, özel şoför gibi birçok hizmette profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir. Siz de bu siteye girerek, profesyonel ekiplerle çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Benzer Konular

Leave a Comment