Aktüel 

İstanbul’da Filipinli Bakıcı Arıyorsanız Bilmeniz Gerekenler

Çalışan anne ve babaların en büyük yardımcısı şüphesiz çocuk bakıcılarıdır. Çocuk bakıcıları özellikle de aile bireylerinden farklı şehirlerde yaşayan kişiler için önemli bir yere sahiptir. Çocuk bakıcısı arayan aileler ise seçimlerini genellikle Filipinli bakıcıdan yana kullanırlar. Filipinli bakıcıların seçilme nedenleri arasında ise:

 • Yabancı dil bilmeleri
 • İletişim yeteneklerinin iyi bir düzeyde olması
 • Genellik çocuk oyunları eğitimi almış olmaları
 • Yatılı veya tam zamanlı bakıcılık yapmaları
 • Çalışkan olmaları
 • Çocuklara karşı sert veya baskıcı olmamaları
 • Temizlik ve düzen konusuna önem vermeleri

Gibi özellikler bulunmaktadır.

Filipinli Bakıcıların Maaşları Ortalama Ne Kadardır?

İş hayatınızın yoğunluğu nedeniyle çocuğunuza bakacak bir bakıcı arıyorsanız Filipinli bakıcılar doğru bir seçenek olacaktır. Özellikle filipinli bakıcı ücretleri diğer bakıcı ücretlerine oranla daha uygun olması da Filipinli bakıcı seçmek için olumlu bir etkendir. Fakat yine de Filipinli bir bakıcıyla anlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken ve bilmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Öncelikle filipinli bakıcı fiyatları konusunda bilgi verelim. Filipinli bakıcıların maaş beklentileri diğer bakıcılara göre özellikle Türk bakıcılara oranla daha düşüktür. Ama bu bakıcıların dolar kuru üzerinden maaş aldığını da belirtmekte fayda vardır. Dolar kurunun ani yükselmesinden önce yaklaşık 1000 dolar civarında maaş beklentisi olan bu bakıcıların şu andaki beklentileri 850- 900 dolar civarından başlamaktadır. Filipinli bakıcıların büyük çoğunluğu yatılı bakıcılık yapmaktadır.

Haftalık izin ücretlerini de 50 TL olarak belirlemişlerdir. Bakıcı fiyatlarının çocuk sayısına göre değiştiğini de belirtmekte fayda vardır. Bir Filipinli bakıcının 2-3 çocuğunuza bakmasını isterseniz maaşları da yaklaşık 1200- 1300 dolar civarında olacaktır. Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır ve anlaştığınız kişi veya şirkete göre daha da az bir ücrete dönüşebilir.

filipinli bakıcı istanbul konumunda arıyorsanız ve aklınıza takılan sorularınız varsa filipinlibakici.com adresine başvurarak tüm sorularınızın ve merak ettiklerinizin cevabını alabilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Çalışmayı tercih eden anne ve babaların ilk tercihleri olan Filipinli bakıcılar hakkında bilmeniz gereken ve dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Filipinli bakıcılar hakkında bilmeniz gereken şeyler arasında:

 • Filipinli bakıcılar genellikle yatılı bakıcılık tekliflerine olumlu dönüş sağlıyorlar. Bu nedenle Filipinli bakıcı arıyorsanız onun için de evinizde kalabilecek bir yer ayarlamanız gerekebilir.
 • Ayrıca yabancı uyruklu kişiler oldukları için Filipinli bakıcılarla çalışırken bizzat kişi ile değil bir bakıcılık firması veya kurumu ile çalışmanız daha doğru olacaktır.
 • Yatılı çalışan bu bakıcılar için haftalık izin ücretini de maaştan ayrı vermeniz gerekmektedir.
 • Bakıcı sözleşmesi yaparak karşılıklı bir güven sağlayabilirsiniz.
 • Bakılacak çocuk sayısını mutlaka belirtmelisiniz.
 • Filipinli çocuk bakıcıları için çocuğun yaş grubunun bir önemi yoktur. Bebek bakıcılığını da başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedirler.

Filipinli bakıcılarla ilgili tüm detaylara filipinlibakici.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular

Leave a Comment