Aktüel 

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kolonyalar

Kolonya, 1709 yılında Giovanni Paolo Feminis tarafından Almanya Köln’de üretilmesine rağmen, kullanımı Türklerle özdeşleşmiştir. Osmanlı’ya ilk kolonyanın ithal edilmesiyle başlayan süreç 20. Yüzyıl başlarında ilk yerli kolonyanın üretilmesiyle devam etmiştir. İlk olarak saray içinde gül suyu yerine kullanılmaya başlayan kolonya, zamanla toplum içine yayılmış ve vazgeçilmez bir koku olmuştur.
Türkiye’de bayramlarda en çok kullanılan, misafirlere ikram edilen koku olan kolonya, zaman içinde tüm toplumun süresiz olarak kullandığı koku haline gelmiştir.

Limon kolonyası en çok kullanılan kolonya çeşidi

Limon kolonyası, en fazla kullanılan kolonya çeşididir. Özellikle evlere bidon kolonyası olarak litrelik bir şekilde alınır ve sürekli olarak şişeler dolu tutulur. Misafirlere hoş geldin karşılamasından tutun, yaz aylarında ferahlamak için kullanılmasına, erkek berberlerinde tıraş kullanımına kadar her alanda ülkemizde sıkça kullanılır.

Pandemiyle birlikte kolonya tüketiminde aşırı patlamanın nedeni kolonyanın etil alkolden üretilmesi sebebiyle dezenfektan görevini üstlenmesidir. Çok uzun yıllardan beri Türkiye’de, kişisel hijyeni sağlamada ayrılmaz bir parça olan limon kolonyası, salgın hastalıklar sonrasında ne kadar önemli bir parça olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bilimsel araştırmalar ve laboratuvar testleri sonucunda 60° üstü kolonyaların virüsten korunmakta etkili olduğu ortaya çıkmıştır. İlkom, 80° limon kolonyası üretimiyle, etil alkol içeren yapısıyla en sağlıklı limon kolonya markasıdır.  Ayrıca kullanılan esanslar sayesinde en temiz koku İlkom limon kolonyasında hissedilir.

Tütün kolonyası hala popüler

Tütün Kolonyası, tütün kokusu severler için uyarıcı nitelikte bir kolonya çeşididir. Sürüldüğü andan itibaren çok uzun süre kalıcı bir etkisi vardır. Tütün yapraklarının kokusunu en iyi biçimde almak mümkündür. Kalıcı kolonya kokularında en başarılı kolonyalara sahip İlkom kolonya, tütün kolonyası ile farklı kolonya çeşitleri sevenlerin hoşuna gideceği bir tercih olacaktır.

Gül kolonyası, huzur ve ferahlık hissi veren kolonya çeşididir

Gül kolonyası, güzel kokusunun yanında cilt temizlik uygulamalarında da kullanılabilmesi dolayısıyla çok fazla tercih edilmeye başladı. Tonik görevi gül suyu kadar olmasa da yine de tercih edilebilir boyuttadır. 80° gül kolonyası, Türkiye’de en çok kullanılan kolonyalardandır. İlkom kolonyaları, rose üretimiyle doğal kokular arasında en kaliteli kokuyu müşterilerine sunar.

İlkom Lavanta kolonyası ile stresten uzaklaşın

Ratahlatıcı ve stresten uzak tutan etkisiyle lavanta kolonyası Türkiye’de en çok tercih edilen kolonya çeşitleri arasında yer alır. Özellikle uykusuzluk, huzursuzluk hissi, anksiyete problemleri yaşayanların tercihleri arasında yer alan lavanta kolonyası doğal bir kokudur. İlkom kolonyaları, en doğal ve temiz kokuları başarıyla üretebilen en başarılı kolonya şirketlerinden biridir. Çok fazla tercih edilen kolonya çeşitleri olması sebebiyle İlkom doğal kokular Lavanta kolonyası 250 ml serisini çıkartarak, doğal kokular arasındaki en kaliteli kolonyayı insanların beğenisine sunmuştur.

İlkom’un favorilerinden Limon Çiçeği kolonyası

Kolonya çeşitlerinde en başarılı kokulara imza atan İlkom kolonyalarının favorilerinden olan Limon Çiçeği kolonyası,  özel kokusuyla vazgeçilmez bir tutkudur. Evinizde, ofisinizde, banyonuzda ve yaşadığınız tüm ortamlarda gün boyu hoş kokusu ile ferahlık sağlar.

Benzer Konular

Leave a Comment