Aktüel 

Dezenfeksiyon Lambaları Bizlere Nasıl Fayda Sağlar?

Dezenfeksiyon lambası, özellikle pandemi döneminde zararlı virüs ve bakterilerden korunma amaçlı üretilmiş yüksek teknolojili ürünlerdir. içinde bulunan uv ışınları sayesinde, bulunduğu ortamda uv sterilizasyon sağlar.

Teknojen’in  UV Sterilizasyon sistemleri içinde  UV C150 Serisi Dezenfeksiyon kulesi içinde yer alan dezenfeksiyon lambası 360 derecelik bir dezenfeksiyon yaratır. Ultraviyole ışınların sağladığı bu sterilizasyon işleminde, dış ortamdan iç ortama geçiş yapan insanların gün içinde üstünde ya da beraberinde getirdiği tüm bakteri, mikrop ve virüsleri aynı zamanda da bulaşabilecek tüm zararlı organizmaları yok edecek şekilde yapılır.

Kapalı ortamları sürekli havalandırmak gerekirken pandemi döneminde bu hassasiyetin daha da arttırılması gerekir. Dolayısıyla kalabalıkların yada insan giriş çıkışlarının çok olduğu ortamlara dezenfeksiyon lambası yerleştirilerek ortamın hijyeni büyük oranda sağlanabilir.  Dezenfeksiyon lambası ışınlarla ortama etki etmesinden dolayı içerde ilaç kalıntısı bırakmaz. 150 W/220 V tekabül eden enerjisi sayesinde çok güçlü bir çekim gücüne sahiptir. Ortamda bulunan tüm bakteri, virüs ve mikropların DNA ve RNA yapısını bozarak onları etkisiz hale getirmeyi başarır.

Ayrıca dezenfeksiyon lambasının faydası bilimsel olarakta tespit edilmiştir. Yapılan klinik araştırmalar ve testler sonucunda akar etki oranı %100, bakteriye etki oranı %99 olarak gözlemlenmiştir.

Genel olarak uv sterilizasyon sistemlerini evde, iş yerinde, özellikle kamu kurumlarında ve bununla birlikte tüm kapalı kamuya açık alanlarında güvenle kullanabilir, bireylere steril ortamda sağlıklı, güvenli bir yaşam ve çalışma alanı yaratabilirsiniz.

İnsan gücüne dayanarak yapılan dezenfeksiyon işlerinde, sahte dezenfektan kullanımı ve insan hatalarıyla oluşabilecek sorunlarında önüne geçen bu yöntem sayesinde hem standartlara uygun bir dezenfeksiyon süreci geçirir hem de maliyet açısından bir avantaj sağlanmış olur. Bu sayede kapalı alanların sterilizasyonu sağlanarak ortamdaki bireylerin sağlığını, güvenliğini en üst seviyeye çıkartarak, tüm bulaş ve oluşabilecek risklerine karşı maksimum kapasite koruma sağlamış olur.

Dezenfeksiyon lambalarına ek olarak kapalı ortamda alınabilecek önlemler nelerdir?

Ortamı standardize edilmiş sistemlerle dezenfekte işlemi yaparken, yüzey dezenfektanı kullanarak en etkili temizlik ve sağlıklı sonuç elde edilebilir.

Yüzey dezenfektanının yapılan klinik testlerde kötü kokular, virüs, bakteri ve küfe karşı %99.4 etkinlik sağladığı saptanırken,  geniş bir kullanım alanına sahip, hızlı ve 30 güne kadar etkili doğal yüzey dezenfektanı olduğu görülmüştür. ,
Sterilizasyon yöntemine göre en etkili çözümlerden olan yüzey dezenfektanı özelliklerine bakıldığında uv sterilizasyonla birlikte kullanımda çok avantaj sağlar.

Aktif anti mikrobiyal koruma, bakteri ve fungal kontaminasyonu azaltır. Kimyasal zehir içermediği gibi, zehir arsenik, ağır metal ve poliklorlu fenol gibi maddelerde bulunmaz. Güvenli profili sayesinde, inan veya çevre için zarar teşkil etmez. Çözünmez, çevreye sızmaz ve cilde bulaşmaz.

Mekanik devre dışı bırakma, mikrobiyal mutasyona veya biyolojik birikime neden olmaz. Bağımsız klinik araştırmalarla, gerçek canlı performans kantılanmıştır.

Kısıtlı lisanslı teknolojisi ve kalite kontroldeki üst düzey kriterleri bununla birlikteki izleme yeteneği ile kaliteli bir üründür. Küresel düzenlemelerle, dünya çapında kullanılabilir niteliktedir. 1 lt ile 5 lt ambalajlı olarak bulunur. Biyosidal ruhsata sahiptir. Ekoteks laboratuarlarında test edildiği gibi, Belçika’daki en prestijli Devan laboratuarlarında test edilerek, koronavirüs türlerine karşı etili oldığu klinik olarak ispatlanmıştır.

Benzer Konular

Leave a Comment