Aktüel 

Euro Paletlerin Diğer Paletlerden Ayırt Edici Özellikleri

Paletler, yük taşımacılığı sektörünün olmazsa olmaz ekipmanlarından biridir. Böyle geniş bir kullanım alanı olan paletlerin de tabii ki birden fazla çeşidi olabiliyor. Paletler tahta, ahşap, plastik gibi yapı malzemelerine göre kendi içinde ayrılırken aynı zamanda Euro palet olarak da ayrılıyor. Euro paletin ise diğer ahşap paletlerden birçok farkı bulunuyor. Bu farklardan bazıları şu şekildedir:

  • Euro palet,  Avrupa Birliğinin belirlediği standart ölçülere sahiptir.
  • Uluslararası taşımacılıkta sadece Euro paletler kullanılabilir.
  • Boyutlarına göre değişmektedir.
  • Avrupa Birliğinin belirlediği standart ölçüler yanı sıra 78 adet özel çivi ile tutturulmuş olması gerekir.
  • Ayaklarının bulunduğu alt kısmında EPAL yazılı bir simge bulunur.

Euro palet ölçüleri ise 60 x 80 cm, 80 x 120 cm, 100 x 120 cm ve 120 x 100  cm olmak üzere standart ölçülere sahiptir.

Euro Palet Fiyatları Ne Kadardır?

Euro paletler, taşımacılık sektöründe en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Depolama konusunda daha uygun olması nedeniyle tahta paletler tercih edilse de taşımacılık sektörünün Euro paletlerden başka seçeneği kalmıyor. Taşımacılık sektöründe bu kadar öneme sahip olan ve özellikle demir yolu yük taşımacılığında kullanılan Euro paletlerin fiyatları oldukça merak ediliyor.

Euro paletlerin fiyatları hakkında net bir bilgi vermek pek zordur. Çünkü her paletin fiyatı kendi ölçüsüne göre, yapı malzemesine göre ve türüne göre değişmektedir.

2021 yılındaki güncel artışlar sonrasındaki ahşap palet fiyatları ve Euro palet fiyatlarını dilerseniz akdenizpalet.com internet adresinden birkaç saniyede öğrenebilirsiniz. Site içerisinde hem de tahta palet fiyatları da bulunmaktadır.  Akdenizpalet.com sitesinden dilerseniz ikinci el paletlere de ulaşabilirsiniz.

Özellikle de ikinci el palet alacaksanız bu tarz firmalardan satın almanız sizin için en doğrusu olacaktır. İkinci el paletlerin fiyatları ise sıfır paletlerden çok daha uygun olduğundan dilediğiniz kadar palet siparişi verebilirsiniz.

Euro Paletler Nerelerde Kullanılır?

Euro paletler tamamen ağaçtan üretilen bir üründür. Tasarımı nedeniyle de taşıdığı hiçbir ürüne zarar gelmez. İhracat ve ithalat işlemlerinde çok kullanılır. Özellikle Avrupa birliği ölçülerine göre tasarlanan Euro paletler, yurt dışı taşımacılığında veya yurt dışındaki depolama birimlerinde tercih edilir.

Dünya üzerinde bilinen birçok firma taşımacılık işlemlerinde paletleri kullanmaktadır. Çünkü ürünün taşınması sırasında en az sorunun çıkmasını hatta çoğu zaman hiçbir sorun çıkmamasını sağlarlar. Euro paletlerle taşınan ürünlerden bazıları arasında:

  • Kıyafetler
  • Ambalajlı ürünler
  • Gıda ürünleri
  • Paketlenmiş ürünler
  • İnşaat malzemeleri

Bu tarz ürünler bulunmaktadır.

Eğer sizler de, yük taşımacılığı işlerinizin hiçbir sorun çıkmadan tamamlanması isterseniz akdenizpalet.com adresinden dilediğiniz ölçülerdeki paletlerden sipariş verebilirsiniz. Site üzerinden sadece ahşap palet değil, Euro palet de sipariş verebilirsiniz. Ayrıca akdenizpalet.com internet sitesine göz atarak paletler hakkında birçok detay bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular

Leave a Comment